Sokszor hívnak minket mosogató dugulása miatt, amit zsírosodás okoz
Miért? Ennek több is van, sajnos.
Tegye mindenki a szívére a kezét: volt már olyan, hogy – az amúgy sem kedvelt mosogatás közben – az ételmaradékot letuszkolta a lefolyón? Pedig attól, hogy mi már nem látjuk a mosogatóban, a megdermedt zsír, olaj bizony apránként lerakódik a csövek falán, a hajlatokban, kanyaroknál és csak gyűlik-gyűlik…
Először csak azt vesszük észre, hogy lassabban folyik le a víz, aztán már nem használ se ráolvasás, se ecet, se szódabikarbóna, se más vegyszerek, granulátumok, a víz beáll, mintha bebetonozták volna a lefolyót.
Ekkor már csak a szakemberek segíthetnek.
Vannak direkt erre a célra spéci kis műanyag szűrők, azok viszont csak a nagyobb ételdarabokat fogják meg, a kis zsírcseppeket nem.
Amúgy tudta, hogy 1 csepp olaj képes 1000 liter tiszta ivóvizet beszennyezni??? Csak EGY CSEPP! Gondoljunk bele, hány csepp kerül a lefolyóba, onnan a környező vizekbe, egyetlen mosogatás alkalmával?
És hányszor mosogatunk egy évben?
Szerencsére egyre többen adják le a használt háztartási olajat.
ITT és ITT is meg lehet keresni a lakóhelyünkön lévő használt háztartási sütőolaj átvevőhelyeket.
A begyűjtött étolajból a MOL a tisztítás után bioüzemanyagot készít, tehát még újra is hasznosítják, ami környezetvédelmi szempontból is jó. Sőt, némi pénzt is kaphatunk érte.
Na de térjünk vissza a mosogató dugulásához. Hogyan előzhető meg a zsírosodás?
Összefoglalva pár tipp:
- Használjunk forró vizet mosogatáskor,
- megelőzésként lefolyótisztítókat,
- műanyag szűrőt,
- ne öntsünk olajat, ételmaradékot a lefolyóba (se a vécébe).
Ha azt tapasztalja, hogy lassabban folyik le a víz a mosogatóban, mint kéne, ne várjon, míg teljesen eldugul, inkább hívjon minket!
Spirális gépünkkel tökéletesen eltüntetjük a zsírosodást, egyéb lerakódásokat, mint amilyen pl. a vízkő.
Így történt ez a napokban Székesfehérváron is.